İstatistiklere göre şampiyon…

sevinc3333Ligde son 3 haftaya girilirken, herkes şampiyonun hangi takım olacağını konuşuyor…

Ligde son 3 haftaya girilirken, Mersin İdmanyurdu’nu deplasmanda devirip zirvedeki yerini koruyan Galatasaray, mutlu sona çok yaklaştı. 3 puanlı sistemin uygulandığı 27 sezonluk döneme bakıldığında,Sarı-Kırmızılı ekibin son 3 haftaya lider girip de, şampiyonluğu kaptırdığı tek bir sezon bile yok. Hatta fazlası var.

Bu 27 sezonluk dönemde, şampiyonluğun son 3 haftada kaptırıldığı 5 sezon bulunuyor. 2009-2010 sezonunda lider Fenerbahçe, şampiyonluğu Bursaspor’a kaptırdı. 2007-2008 sezonunda lider Fenerbahçe, şampiyonluğu Galatasaray’a kaptırdı. 2005-2006 sezonunda yine lider Fenerbahçe,şampiyonluğu yine Galatasaray’a kaptırdı. 1995-1996’da lider Trabzonspor, şampiyonluğuFenerbahçe’ye kaptırdı. 1992-1993’te de lider Beşiktaş, şampiyonluğu Galatasaray’a kaptırdı. Yani Galatasaray, son 3 haftada tam 3 kez geriden gelip, ezeli rakiplerinden şampiyonluğu kaptı.

FENER 3 KEZ KAPTIRDI

Fenerbahçe 3 kez, Beşiktaş ve Trabzonspor da 1’er kez şampiyonluğu kaptırdı. Bu açıdan bakıldığında, Galatasaray’ın son dönemece kafa kafaya girdiği hiçbir sezonda mutlu sonu rakiplerine bırakmadığı görülüyor. Kalan 3 haftada sırasıyla Gençlerbirliği, Beşiktaş ve Çaykur Rizespor (d) ile kozlarını paylaşacak olan Sarı-Kırmızılılar, bu 270 dakikalık serüveni kayıpsız atlatıp, rakiplerinin aldığı sonuçlara bakmadan 4. yıldızı göğsüne takmayı hedefliyor. Ziraat Türkiye Kupası’nda da yoluna devam eden Cim Bom, iki kupayı birden müzesine götürmek için adeta gün sayıyor.

 

Kaynak: www.webaslan.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>