30 Ağustos Zafer Bayramı’mız Kutlu Olsun…

30 AgustosTarihi altın sayfalarla dolu milletimizin önemli dönüm noktalarından birisi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 90. yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

İşgal kuvvetlerine karşı, Gazi Mustafa Kemal önderliğinde 26 Ağustos`ta başlayan ve 30 Ağustos 1922`de büyük bir zaferle sonuçlanan Dumlupınar Başkomutanlık Meydan Savaşı ile topraklarımız düşmanlarından kurtarılmıştır. 7’den 70’e tek yürek olan milletimiz, bu büyük zaferle, hiçbir zaman esir edilemeyeceğini bütün dünyaya ilan etmiştir. Bu zaferle aynı zamanda muasır medeniyetlere ulaşmayı hedefleyen Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin de temeli atılmıştır. Bugün bize düşen görev, yaşanan bu olaylardan da ders alarak, birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizi her alanda en ileri noktaya taşıyacak azmi ortaya koymaktır.

Bu duygularla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile vatan uğruna canlarını feda eden şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; kahraman ordumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nü kutluyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>