Türk lokumu Drogba

Drogba1Drogba transferi Türkiye’nin değil, tüm dünyanın gündeminde yer etmeye devam ediyor. Galatasaray’ın idmanını takip eden yabancı gazeteler, Fildişi Sahilli golcüyü artık, “Türk lokumu” diye lanse ediyor.

Galatasaray’ın yeni transferi Didier Drogba, Avrupa’da ses getirmeye devam ediyor. İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden Daily Mail, Galatasaray’ın basına açık yaptığı idmana katılan Didier Drogba’yı ‘Galatasaray için Avrupa macerasına döndü’ başlığıyla okuyucularına duyurdu. Sarı-Kırmızılılar’la 1.5 sezonluk anlaşma imzalayan Drogba’nın, ‘Türk lokumu’ olarak lanse edildiği haberde, Avrupa’da birçok başarıya imza atan Drogba’nın, Sneijder, Eboue, Hamit Altıntop ve Felipe Melo’yla beraber Galatasaray’ı daha da güçlü bir hale getirdiğini belirtti.

İlk 11’de oynayabilir

FIFA’nın geçici lisansı TFF’ye ulaştırmasıyla Drogba’yı maç kadrosuna alan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in golcü oyuncuya Akhisar deplasmanında ilk 11’de görev verip vermeyeceği de merak konusu. Önceki gün basına açık olarak gerçekleşen idmanda Burak’la son derece iyi anlaştığı gözlenen Drogba’nın ileri uçta, Burak’ın da sağ açıkta görev alması bekleniyor.

Gökmen Özcan (Fanatik)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>