Wesley Sneijder Galatasaray’da

neijder_1e71eeb2-739f-4bf5-b7f1-3a29b029fc7c_4_3FB4647F-8755-4461-A738-F1DEF28C6307Ve futbolda yılın transferi gerçekleşti… Galatasaray, Wesley Sneijder’i resmen kadrosuna kattı. Günler süren pazarlıkların ardından gerçekleştirilen Hollandalı futbolcunun transferi resmen borsaya bildirildi. Transfer Galatasaray Kulübü’nün resmi internet sitesinden de açıklandı.

KAP’A YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE:
Galatasaray Kulübü’nden Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada “FC Internazionale profesyonel oyuncularından Wesley Sneijder’in transferi için Kulübü ve oyuncunun kendisiyle mutabakata varılmıştır. Gerçekleşecek sağlık kontrollerinin ardından anlaşma imzalandığında şartları hakkında kamuoyuna açıklama yapılacaktır” denildi.

3.5 YILLIK SÖZLEŞME İMZALADI
Milano’da transfer görüşmelerini gerçekleştiren Galatasaray CEO’su Lutfi Arıboğan ile İdari Direktör Sinan Kalpakçıoğlu, bu akşam saat 20.50’de Wesley Sneijder ile 3.5 yıllık sözleşme imzaladı. Hollandalı futbolcu yarın (pazartesi) saat 15.30’da Türkiye’de olacak. Resmi imza töreni ise salı günü Türk Telekom Arena’da yapılacak. Galatasaray, Sneijder’in bonservisi için Inter’e 7.5 milyon Euro ödeyecek. Yıldız oyuncu ise senede 5 milyon Euro kazanacak.

AYSAL: KARİYERİNİ BURADA TAMAMLAYACAK
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Sneijder transferinin ardından “Bu işi 8 Ocak’ta başlattık. Bu kadar zaman içinde bu transfer bitti. Kulübümüze hayırlı olsun. Büyük hedeflerimiz var, bu hedefler de büyük oyuncularla yakalanır. Sneijder iyi bir takviye olacak. Onu izleyerek Galatasaray’dan keyif almaya devam edeceğiz. Umarım Sneijder bu şansını iyi kullanır. Yarın (pazartesi) İstanbul’a gelecek. Sağlık kontrolünden sonra takıma katılacak. Hocamızın bazı düşünceleri var. Fatih Terim’in onayı olmadan böyle bir oyuncuyu buraya getirmek cüret işidir. Tabii ki onun da onayını aldık. Bunlar doğrultusunda 1 transfer daha yapmayı düşünüyoruz. Vizyonumuz çok belli. Biz Avrupa’nın en büyük 10 takımı arasına girmeyi hedeflemiştik ve bu yolda da adım adım ilerliyoruz. Sneijder, kariyerini Galatasaray’da tamamlamak üzere buraya geldiğini söyledi. Tüm varlığıyla bize katkı sağlayacağını söyledi. Kuzeyli ve disiplinli bir futbolcu” dedi.

AYSAL: CARLİNHOS TRANSFERİ OLMADI
Transfer için 5 Şubat’a kadar zamanlarının olduğunun altını çizen Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Carlinhos transferiyle ilgili olarak ise “Oyuncunun kulübüyle görüştük ama satmaya yanaşmadılar. Yaz döneminde tekrar görüşebiliriz” ifadesini kullandı.

ARIBOĞAN: SNEİJDER SON DERECE MUTLU
Bu transferin gerçekleşmesinde büyük pay sahibi olan Galatasaray CEO’su Lutfi Arıboğan “Wesley Sneijder’e ‘Ailemize hoşgeldin’ diyoruz. Bir süredir kamuoyunu meşgul ediyordu bu konu. Bugün itibariyle olumlu bir mutabakata varıldı. Bu tip oyuncuların transferleri çok da süratli olmuyor. Biz bu süreci son derece doğru ve etik yürüttük. Inter’in kontratlı oyuncusu. Sayın Moratti ile görüşerek bu süreci başlattık. Galatasaray, Sneijder’in oynamak istediği bir takımdı. Böyle bir futbolcunun ülke değiştirmesi de bir anda olmuyor. Oyuncunun kafasında Galatasaray ile ilgili herhangi bir tereddüt yoktu. İlk andan itibaren son derece uyumluydu. Sadece Inter ile olan anlaşmaların tamamlanmasını bekledik. Yarın (pazartesi) saat 15.30’da İstanbul’da olacağız. Galatasaray’a geldiği için son derece mutlu. Eşyalarını topluyor” şeklinde konuştu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>