Türkiye Kupası 10. Kez Galatasaray’ın

2013_Kadin_Basketbol_Turkiye_Kupasi

 

 

 

 

 

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, Spor Toto Türkiye Kupası Sekizli Final üçüncü ve son maçında (Final) Fenerbahçe ile karşılaştı. Antalya’da bulunan Kepez Belediyesi Spor Salonu’nda mücadeleden 74-72’lik skorla galip ayrılan takımımız 21. kez düzenlenen Türkiye Kupası’nı müzesine götürdü. Maçın en değerli oyuncusu son saniye basketini kaydeden Sancho Lyttle seçildi.

Türkiye Kupası’nda 14. kez final oynayan Galatasaray 10. kez zafere uzandı ve bu kupayı en çok kazanan takım olma unvanını da ele geçirdi. Fenerbahçe 9 Türkiye Kupası ile Takımımızın ardında kaldı. Son beş sezonun finalisti olan takımımız üst üste dördüncü Türkiye Kupası’na uzandı. Galatasaray 2012-13 sezonunun Türkiye Kupası’yla birlikte kadın basketbolundaki en başarılı takım olma unvanını da sürdürdü. 1 FIBA Eurocup, 11 TKBL şampiyonluğu, 10 Türkiye Kupası ve 8 Cumhurbaşkanlığı Kupası bulunan Galatasaray toplamda 30 kupaya erişti ve en yakın rakibi Fenerbahçe’nin üç kupa önünde yer alıp kadın basketboldaki üstünlüğünü sürdürdü.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>