Aysal’ın bu sözleri Fenerbahçe’yi kızdıracak

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Fenerbahçe ile oynayacakları derbi öncesinde ezeli rakiplerini kızdıracak açıklamalarda bulundu. İşte Aysal’ın o sözleri…

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Fenerbahçe ile oynayacakları derbi öncesinde çarpıcı açıklamalar yaptı.

Kanaltürk’te yayayınlanan ‘Futbolizm’ adlı programa konuşan Aysal, ezeli rakipleri Fenerbahçe’yi kızdıracak sözler söyledi.

DERBİ ÖNCESİ FENERBAHÇE’YE GÖNDERME

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman’ın Fatih Terim ile ilgili söylediği iddia edilen sözlere cevap veren Aysal, “Bu atışma benim gördüğüm kadarıyla Fatih hoca ile başlamadı. Karşı taraftan başladı. Bu tip maçlar öncesi özellikle deplasmanda oynanacak olan maçlar öncesi bazı kulüplerin böyle alışkanlıkları var. Havayı ısıtıp, gerip ondan sonra sahaya çıkıp bu havadan istifade etmek gibi. Ben bunu biraz politik olarak görüyorum” dedi.

FENERBAHÇE TV’DEKİ FATİH TERİM GÖRÜNTÜLERİ HAKKINDA…

Fenerbahçe TV’de Fatih Terim ile ilgili yayınlanan görüntüleri de değerlendiren Ünal Aysal, “Bir stratejinin parçası gibi gözüktü. Biz bunları ne kadar gözümüzden uzak tutarsak, gönlümüzü rahat tuttarız” ifadelerini kullandı.

“10-12 SENE ÖNCEKİ YÖNTEMLER GEÇERLİ DEĞİL”

Derbi öncesinde gerilim hakkında konuşan sarı-kırmızılı kulübün başkanı, “Fenerbahçe yönetimi benden daha iyi bilirler kendi camiaları içindeki bu olayı nasıl yöneteceklerini. Devir geçti, bundan 10-12 sene önceki yöntemler bugün artık geçerli yöntemler değil” şeklinde konuştu.

FENERBAHÇE DERBİSİ YORUMU!

Hafta sonu oynanacak olan zorlu derbiyi de değerlendiren Aysal, “Bence gerginlik tersine de tepebilir. Bunlardan kaçınmak lazım. Mutluluğu sadece kazançta bulmamak lazım. Önümüzdeki G.Saray-F.Bahçe maçının kalitesi bir maç olması için dua ediyorum. Neticesi beni ikinci derecede ilgilendiriyor. Sadece neticeye yönelik bir takım çalışmalar içinde olursanız, sukut-u hayale de uğrayabilirsiniz” açıklamasını yaptı.

“FENERBAHÇE’YE DAVETİYE GÖNDEREBİLİRİZ”

Fenerbahçeli yöneticileri Türk Talekom Arena’ya davet edip etmedikleri sorulan Ünal Aysal, “Fenerbahçe’ye yazılı olarak da davetiye göndeririz. Biri sizin sahanızda oynuyorsa; karşı takım yöneticileri doğal olarak oraya gelme hakkına sahipler. Özel bir davet istiyorlarsa bunu sevinerek yaparım ve bundan da mutlu olurum” dedi.

“MEYVEYİ SEVERİM AMA BU SEFER ÇİLEK DEMEYELİM”

Kaka ve çilek transferi konusuna da değinen Galatasaray Kulübü Başkanı Aysal, “Devre arası transferlerin pek fazla başarılı olduğu söylenemez. Geçen sene başarılı olduk ama yine öyle bir ismi bulabilirsek ve hocamızda talep ediyorsa muhakkak oyuncu alırız. Ben meyveyi severim ama bu sefer çilek demeyelim; beklenti farklı oluyor. Çilekten kastım bir süstü. Devre arasında birisini alacaksak bu süs olmaz; gereksinim olur” ifadelerini kullandı.

İKİNCİ YARI İÇİN İDDİALI KONUŞTU

Şampiyonlar Ligi maçlarına yönetim olarak daha fazla ilgi göstererek hata yaptıklarını dile getiren Aysal, “Yöneticiler olarak biz de yurt dışındaki maçlara fazla önem verdik. Bu oyuncuların konsantrasyonunu biraz daha düşürüyor. İkinci devre özellikle kendi sahamızda Türkiye’deki maçalrda daha değişik ve daha güçlü bir Galatasaray izleyeceksiniz” diyerek sözlerini noktaladı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>