Terim’den bir ilk!

3 dönem çalıştırdığı Galatasaray’ın başında 5 lig şampiyonluğu, 1 UEFA Kupası kazanan Fatih Terim, kendi adına bir ilke daha imza attı.

Galatasaray’ın başında 6. kez Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden Fatih Terim, ilk kez gruptan çıktı ve bunu başaran ilk Türk teknik direktör oldu.

Daha önceki 5 deneyiminde 4 kez elenen, 1 kez de UEFA Kupası’na giden Fatih Terim’in Galatasaray’ı, bu sezon Şampiyonlar Ligi 2. turuna çıkmaya hak kazandı.

Bu arada Galatasaray da 10 yıl sonra Devler Ligi’nde gruptan çıkmayı başardı. Cimbom son olarak 2001-2002 sezonunda Mircea Lucescu döneminde buna hak kazanmıştı.

Galatasaray 2002-2003 ve 2006-2007 sezonlarında gruptan bir üst tura yükselememişti. Türkiye’den de son olarak Fenerbahçe 2007-2008 sezonunda gruptan çıkıp çeyrek finale yükselmişti.

“DAHA SÖYLEYECEK ÇOK SÖZÜMÜZ VAR”
Fatih Terim maçtan sonra ise şunları söyledi:

“Gece geç saatlerde bizi uykusuz izleyen herkese teşekkür ediyorum. Onların duaları ve gönderdikleri enerjiler için teşekkürler. İlk yarı çok iyi oynamadık. ‘Manchester yener’ düşüncesi bizi etkilemiş olabilir. Cluj’un haberi gelince toparlandık. Planladığımız şeyler için daha çok çalışmamız gerekiyor. Özellikle taraftarlarımızın oyuncularımıza sabır göstermesini istiyorum. Oyun için bir şey söyleyemeyiz ama istekliydik. Bazen böyle maçlar oluyor. Sayın Başkanımız’ın gösterdiği hedefi yakaladığımız için mutluyum. Ona da buradan turu armağan ediyoruz. Şampiyonlar Ligi’nde devam etmek güzel bir şey. Galatasaray’ın Avrupa’da daha söyleyecek çok şeyi var. Galatasaray camiası birleşmeli; birbirini daha çok sevmeli. O zaman daha güçlü oluyoruz. Bu sevinci onlara yaşattığımız için biz çok mutluyuz. 20 Aralık’taki kura çekiminde biz de varız. Gönlümüzde yatan aslanı herkes biliyor. İyi de bir ocak ayı geçirmeyi planlıyoruz. Herkese güveneceksiniz ama önce kendinize güveneceksiniz. Manchester United, Cluj’a yeniliyor. Ben Manchester’dan bunu beklemiyordum. Bunu futbolcularımla paylaştım. Bazen 3 değişiklik hakkı yetmez. Keşke teknik adamlara bazı günlerde tolerans gösterilse! Helal olsun. Galatasaray Yılmaz! (Burak Yılmaz ve Aydın Yılmaz) Cluj’dan haber gelmeyince kendi işimizi kendimiz gördük. Bazı maçlar takımı takım yapar. Bazı maçlar camiaları ve ülkeleri birleştirir. Daha çok yolumuz var. Deneyeceğiz, yanılacağız, bir daha deneyeceğiz. Aslan seyircimizle beraber bu işin üstesinden geleceğiz.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>