Galatasaray 3 – 2 4 Eylül Belediye

Galatasaray Erkek Voleybol Takımı, Acıbadem Voleybol Ligi 8. haftasında, Burhan Felek Spor Salonu’nda Sivas 4 Eylül Belediye ile karşılaştı. Takımımız müsabakadan 3 – 2 galip ayrıldı.

Kaptan Ulaş Kıyak, Erhan Dünge, Kemal Elgaz, Tomi Coskovic, Vladimir Nikolov, Murat Han Kısal ve liberoda Caner Dengin’le servis karşılama pozisyonunda maça başlayan Galatasaray, Vlado’nun etkili servislerinin de yardımı ile 7 – 0’lık bir seri yakaladı ve ilk teknik molaya 8 – 2 önde girdi. Setin ikinci bölümünde Sivas takımının etkili hücumları olsa da, Galatasaray ikinci teknik molayı da 16 – 9 üstünlükle karşıladı. Setin üçüncü bölümünde oyuna Oğuzhan Tarakçı girerken, Murat Han Kısal oyundan çıktı. Farkın 8 sayıya çıkmasıyla (18 – 10) 4 Eylül Belediye ilk mola hakkını kullandı. Oyun üzerindeki hakimiyetini sürdüren Galatasaray, seti 10 sayı farkla, 25 – 15 kazanarak 1 – 0 öne geçti.

İkinci sette 4 Eylül Belediye ilk sete göre daha istikrarlı bir oyun sergileyerek setin ilk bölümünü başa baş götürdü. Galatasaray ilk tenik molayı 8 – 7 üstünlükle karşıladı. Setin ikinci bölümünde Sivas takımı oyununu koruyarak başa baş bir skorla, ikinci teknik molaya 14 – 16 önde girdi. Yakaladığı iki sayılık farkın avantajını iyi kullanan 4 Eylül Belediye ekibi, seti 22 – 25 kazandı. Durum 1 – 1 oldu.

Galatasaray üçüncü sette, oyun üzerindeki hakimiyetini tekrar sağladı. Tomi’nin etkili servislerinin de yardımı ile Sivas’ın savunma hattını sarsan Galatasaray ilk teknik molaya 8 – 2, ikinci teknik molaya 16 – 10 önde girdi. Rahat geçen seti takımımız 25 – 20 kazandı ve 2 – 1 öne geçti.

Dördüncü sete 4 Eylül Belediye iyi başlayıp setin ilk sayılarını önde götürdü. Galatasaray oyun istikrarını korudu ve ilk teknik molaya 8 – 7 önde girdi. Setin ikinci bölümünde Sivas takımı etkili blokları ile avantaj yakaladı ve ikinci teknik molaya 12 – 16 önde girdi. Kıyasıya bir mücadeleye sahne olan üçüncü bölümde, kritik anda gelen hatayla avantajını yitiren takımımız 23- 25 seti kaybetti. 2 – 2’lik skorla maç tie-break setine uzadı.

15 sayı üzerinden, tek teknik mola ile oynanan tie-break seti kıyasıya bir mücadeleye sahne oldu. İlk teknik molaya Sivas takımı 7 – 8 önde girdi. İkinci bölümde temposunu yakalayan Galatasaray, 15 – 11 seti aldı.

Sahadan 2 puanla ayrılan Galatasaray Erkek Voleybol Takımı, Acıbadem Voleybol Ligi’ne 09.12.2012 Pazar günü, Burhan Felek Spor Salonu’nda saat 17.30’da oynanacak Arkas maçı ile devam edecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>