Elmander’e büyük övgü!

Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim’in Balıkesirspor maçında sürpriz bir şekilde ilk 11’de oynattığı İsveçli futbolcu Johan Elmander, başarılı bir performans sergiledi.

Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim’in Balıkesirspor maçında sürpriz bir şekilde ilk 11’de oynattığı İsveçli futbolcu Johan Elmander, oynadığı futbolla büyük takdir topladı. Sercan Yıldırım ile partner olan Elmander, kalitesini gözler önüne serdi.

Sezona iyi bir başlangıç yapan ancak sakatlığının ardından kısa bir duraklama dönemi geçiren 31 yaşındaki oyuncu, attığı golde kumaşını gösterdi. İstekli oyunuyla rakip takımın savunmasını yıpratan Johan Elmander, sarı-kırmızılı takımda her daim forma savaşında olacağını kanıtladı.

Bu sezonki gol sayısını 4’e yükselten Johan Elmander, 39 günlük suskunluğunu da dindirmiş oldu. En son 19 Kasım’da Gençlerbirliği filelerini havalandıran santrafor, üzerindeki gol yükünü de attı.

Dakikalar 63’ü gösterdiğinde oyundan alınan Elmander’in yerine yeni transferlerden Furkan Özçal sahne aldı

İşte İsveçli oyuncuya ilişkin Mehmet Demirkol’dan Fanatik’e değerlendirme…

“Fatih Terim’in neden Riera üzerinde bu kadar durduğunu herhalde Çağlar’ı izledikten sonra anlamak daha kolay. Öte yandan Çağlar’ın kendisini milli takıma çağıran hocanın yönetiminden bunca zaman nasıl olup da yararlanamadığı da başka bir hal. Terim çağırdıysa ortada bir potansiyel olmalı. Peki bir potansiyeli olan bir profesyonel bundan niye yararlanmaz? Sahadaki takımı Galatasaray’a benzeten ilk isim Elmander. Tüm hücum organizasyonunu kendisi kontrol etti. Asist, asist pası ve gol yaptı. Herzamanki gibi orta sahasına yardım etti. Onca yedek arasında maçı en çok ciddiye alan oydu. Maça damgasını vuran da…  İlk yarıdaki denge oyununda Balıkesir’in cesur ve soğukkanlı futbolunu kıran, ikinci yarıya taşıtmayan adam İsveçli’ydi. Açık söylemek gerekirse. Onun dışında as kadroyu zorlayabilecek başka bir performans gördüğümü söyleyemem. Aydın, Sabri, Gökhan Zan, Balta, biraz Sercan resmin kenarında hep yer alabilirler. Ancak Terim bu adamı neden hiç düşünmüyor diyebileceğimiz bir performans yok. Tabii bu durum başka bir soru doğuruyor. Nasıl oluyor da aynı havuzda yer alan, aynı seçici ekip tarafından istihdam edilmiş ve aynı sistemde çalışan oyuncular arasında nasıl bu kadar fark olur?”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>