Kızlardan Fener’e tokat!

Galatasaray Daikin, Voleybol Bayanlar Teledünya Türkiye Kupası 2. tur maçında, Fenerbahçe’yi yenerek, çeyrek finale yükseldi. Ayrıntılar…

Galatasaray Daikin, Teledünya Türkiye Kupası II. Etap çerçevesinde oynadığı ilk maçta Fenerbahçe ile karşılaştı.

Burhan Felek Spor Salonu’nda, sadece ev sahibi Galatasaray Daikin tarafatarlarına açık oynanan maça kaptan Eleonora Lo Bianco, Rosir Caderon Diaz, Neriman Özsoy, Selime İlyasoğlu, Sinem Barut, Özgenur Yurtdagülen ve liberoda Necla Güçlü Esepaşa ile başladık.

İlk sete servis karşılama pozisyonunda başlayan Galatasaray Daikin, setin ilk bölümünde farkı üç sayıya çıkararak rakibini molaya almaya zorladı (6 – 3). Setin ilk teknik molasına yakaladığı 5 sayılık seri ile, 8 – 3 önde giren Galatasaray Daikin, setin ikinci bölümünde akıllı oyunuyla beş sayılık farkı korudu ve Fenerbahçe Grundig’i yine mola almaya zorladı (10 – 5). Kaptan Leo’nun servise geçmesiyle Fenerbahçe savunmasının dengesini bozan Galatasaray Daikin, ikinci teknik molaya da 16 – 7 önde girdi. Setin üçüncü bölümünde farkı 12 sayıya kadar çıkaran Galatasaray Daikin (20 – 8), seti 25 – 17 kazanarak, 1 – 0 öne geçti.

İkinci sete Neriman’ın servisiyle iyi bir başlangıç yaptık. Hızlı ve uzun rallilere sahne olsan ilk bölümü, Galatasaray Daikin setin birinci teknik molasına 8 – 4 önde girerek tamamladı. Yeon Keong Kim, Paula Pequeno, Nihan Güneyligil gibi kuvvetli isimleri kadrosunda bulunduran Fenerbahçe Grundig karşısında takımımız Galatasaray Daikin, istikrarlı bir oyun sergileyerek teknik molanın hemen ardından rakibini tekrar mola almaya zorladı (9 – 4). Setin ikinci bölümünde farkı kapatan (13 – 13) rakibi karşısında akıllı stratejisi ile istikrarlı oyununu koruyan Galatasaray Daikin Bayan Voleybol Takımı, ikinci teknik molaya da 16 – 14 önde girdi. Setin üçüncü bölümünde aradaki farkı 4 sayıya çıkaran Galatasaray Daikin (18 – 14) Fenerbahçe Grundig’e setteki son mola hakkını da kullandırttı. Ancak takımımız iyi oyununu sürdürerek seti 25 – 22 kazandı ve durumu 2 – 0 yaptı.

Üçüncü sete Galatasaray Daikin servis karşılama pozisyonunda başladı. Paula’dan gelen etkili servislerle bir süre için temposunu kaybeden takımımız geriye düştü (1 – 5). Baş Antrenör Massimo Barbolini bu noktada stratejik bir mola aldıysa da, bu hamle takımımızın farkı kapatmasına yetmedi. İlk teknik molaya Galatasaray Dakin 3 – 8 geride girdi. Setin ikinci teknik molasına doğru ilerlerken, Galatasaray Daikin servise geçen kaptan Leo ile ritmini tekrar buldu ve iyi bir seri yakaladı. Fenerbahçe ikinci teknik molaya 10 – 16 önde girdi. Takımımız, setin üçüncü bölümünde sergilediği yüksek tempolu oyuna rağmen rakibini yakalayamadı. Fenerbahçe seti 18 – 25 kazandı ve durum 2 – 1 oldu.

Dördüncü sette Galatasaray Daikin iyi bir başlangıç yaparak, başa baş mücadele sergileyen rakibi karşısında, ilk teknik molayı 8 – 5 üstünlükle karşıladı. Setin ikinci bölümünde Fenerbahçe atak yaparak aradaki farkı kapattıysa da (11 – 11) bu çaba yeterli olmadı. Galatasaray Daikin 13 – 11 öndeyken Fenerbahçe Grundig sarı kart gördü. Bu noktada takımımız avantajını kullanamadı ve Fenerbahçe beraberliği yakaladı. Ancak Galatasaray Daikin ikinci teknik molaya 16 – 14 önde girdi. Teknik mola sonrasında kritik anda gelen manşet hatası ile Fenerbahçe tek sayı için öne geçti (16 – 17). Tecrübeli Baş Antrenör Barbolini bu sayı sonrasında hemen mola aldı. Takımımız, bu mola sonrasında yine öne geçti (18 – 17). Rosir’in etkili servislerinin de yardımı ile Fenerbahçe hücum hattının dengesini bozduk ve rakibi son mola hakkını kullanmaya zorladık (20 – 17). Yine Rosir’den gelen ace ile farkı dört sayıya çıkaran Galatasaray Daikin, aradaki farkı kapatmak için sert bir mücadele sergileyen Fenerbahçe karşısında dördüncü seti 25 – 20 alarak maçı 3 – 1 kazandı. Galatasaray Daikin bu galibiyetle Teledünya Türkiye Kupası’ndan Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımı’nı eleyerek kupaya doğru yoluna devam ediyor.

Galatasaray Daikin: 3 – Fenerbahçe: 1
Salon: Burhan Felek
Hakemler: İlhami Şenyurt, Temel Öneri
Galatasaray Daikin: Neriman Özsoy, Özgenur Yutdagülen, Selime İlyasoğlu, Calderon, Sinem Barut, Lo Bianco (Necla Esepaşa, Gamze Alikaya, Gioli)
Fenerbahçe: Nilay Özdemir, Pequeno, İpek Soroğlu, Elif Onur, Kim, Eda Erdem (Nihan Güneyligil, Meryem Çalık, Elif Öner, Duygu Bal, Merve Dalbeler)
Setler: 25-17, 25-22, 18-25, 25-22
Süre: 104 dakika (22, 27, 26, 29)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>