G.Saray’da ‘kayıp’ transfer!

Galatasaray’ın 5 Eylül’de transferin bitimine sayılı saatler kala renklerine bağladığı Furkan Özçal şu ana kadar sahaya çıkamadı.

Galatasaray’ın sezon başında sürpriz bir şekilde kadrosuna kattığı Furkan Özçal adeta kayboldu. Sarı-kırmızılı takımda idmanlara çıkan ‘yeni transfer’ hiçbir resmi karşılaşmada görev alamadı.

Teknik direktör Fatih Terim’in hiç şans tanımadığı 22 yaşındaki futbolcu yalnızca antrenmanlarda görüldü. 18 kişilik kadroya dahi giremeyen Furkan’ın gelecek haftalarda forma giymesi ise bir hayli zor görünüyor.

PLANLAR ‘KASIM’ ÜZERİNEYDİ

Orta sahanın her yerinde oynayabilmesi nedeniyle Fatih Terim’in elini güçlendirecek oyuncuların başında gelen Furkan’ın Kasım ayında form tutması bekleniyordu ancak planlar tutmadı.

Kayserispor ile hazırlık dönemi geçirmeyen Furkan Özçal, Galatasaray’daki forma rekabetinde şu ana kadar beklenen patlamayı gerçekleştiremedi.

Sarı-kırmızılı takımdan yıllık 700 bin euro garanti para alan genç futbolcu sahaya çıkamayarak Gökhan Zan, Eray İşcan, Ufuk Ceylan ve Milan Baros ile aynı kaderi paylaştı.

“ÇOK ÇALIŞACAĞIM”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Furkan Özçal ise, “Galatasaray’da oynamak her futbolcuya gurur verir. Fatih Terim gibi bir hocayla çalışmak büyük şans. Terim, gençlere önem veren, adaletli bir teknik direktör. Biliyorum ki, iyi olduğum sürece ve formayı hak ettiğim sürece oynarım. Şu anda daha fazla çalışmam gerekiyor. Çok çalışıp, forma rekabetinde kendimi göstermek istiyorum” şeklinde konuşmuştu

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>