Yamamay’ı devirdik

Avrupa Bayanlar Şampiyonlar Ligi (C) Grubu’nda yer alan Galatasaray Daikin, gruptaki 2. maçında deplasmanda İtalya’nın Unendo Yamamay takımını 3-1 yendi.

Galatasaray Daikin Bayan Voleybol Takımı, 2013 CEV Champions League C Grubu 2. maçında, Pala-Yamamay’da, İtalya temsilcisi Unendo Yamamay Busto Arsizio ile karşılaştı. Takımımız mücadeleden 3 – 1 galip ayrıldı.

Maça kaptan Eleonora Lo Bianco, Nilay Konar, Simona Gioli, Brizitka Molnar, Neriman Özsoy, Rosir Calderon Diaz ve liberoda Necla Güçlü Esepaşa ile başladık. Yamamay Busto Arsizio’nun ilk altısı ise Llyod, Brinker, Marcon, Bauer, Kozuch, Arrighetti ve liberoda Leonardi’den oluşuyordu. Rakip takım taraftarının tıklım tıklım doldurduğu salondaki sert mücadelede ilk teknik mola düdüğü 8 – 5 Busto Arsizio’nun üstünlüğü ile çaldı. Avrupa’nın kuvvetli isimlerini kadrosunda bulunduran rakip karşısında mücadeleye devam eden Galatasaray Daikin, aradaki farkın açılmasına izin vermeden öne geçerek, ikinci teknik mola öncesinde rakip takımı mola almaya zorladı. Busto Arsizio molası sonrasında Neriman’dan gelen iki etkili hücumla, ikinci teknik mola 14 – 16 Galatasaray Daikin üstünlüğü ile geldi. Setin üçüncü bölümünde oyuna hızlı ralliler izleten Galatasaray Daikin farkı 6 sayıya kadar çıkartarak, ilk seti 19 – 25 kazandı. Galatasaray Daikin’de setin en skorer oyuncusu 9 sayıyla Rosir Calderon Diaz oldu.

İkinci sete her iki takım da aynı ilk altılarla devam etti. Setin ilk bölümü heyecanlı bir mücadele ortaya koyan Galatasaray Daikin maça temposunu kaybetmeden devam etti. Setin ilk teknik molası 8 – 7 Yamamay Busto Arsizio üstünlüğü ile çaldı. Galatasaray Daikin oyundan kopmadan mücadeleye devam ettiyse de, Yamamay Busto Arsizio ikinci teknik molaya 16 – 12 önde girdi. Temposunu yeniden yakalamayı başaran takımımız, 17 – 15 önde olan rakibini bir mola daha almaya zorladı. Kritik anda alınan molayla Yamamay Busto farkı açtı ve seti 25 – 20 kazanarak, maç skorunu eşitledi.

Üçüncü sete her iki takım da aynı altılarla çıktı. Hızlı başlayan set, uzun rallilere izin vermedi. İlk teknik mola 7 – 8 Galatasaray Daikin üstünlüğü ile geldi. Neriman ve Rosir’den gelen etkili hücumlarla, oyununu koruyan Galatasaray Daikin, ikinci teknik molaya da 13 – 16 önde girdi. Kuvvetli İtalyan kadrosu farkın açılmasına izin vermese de, Galatasaray Daikin seti 22 – 25 kazanarak, 1 – 2 öne geçti.

Dördüncü sette Nilay’dan gelen etkili servislerin de yardımıyla 0 – 4’lük bir seri yakalayan Galatasaray Daikin, ilk teknik molaya 5 – 8 önde girdi. Setin ikinci bölümünde oyunu ivme kazanan Yamamay Busto Arsizio öne geçerek ikinci teknik molaya 16 – 13 önde girmeyi başardı. Galatasaray Daikin aradakı farkı istikrarlı oyunu ile kapattı ve öne geçti. CEV Champions League’e yaraşır bir oyun sergileyen Galatasaray Daikin Bayan Voleybol Takımı, dördüncü seti 20 – 25 kazanarak, İtalya’da oynanan bu önemli maçtan, 1 – 3’lük skorla, üç puanı alarak döndü.

Galatasaray Daiki Bayan Voleybol Takımı, C Grubu’ndaki mücadelesine 15 Kasım’da saat 19.30’da Burhan Felek Spor Salonu’nda oynanacak Dinamo Romprest Bucuresti maçı ile devam edecek.

(C) Grubu’nda son puan durumu şöyle:

Takımlar O G M AS VS P
——————————————————–
1-Galatasaray Daikin 2 2 0 6 2 6
2-ASPTT Mulhouse 2 1 1 4 4 3
3-Unendo Yamamay 2 1 1 4 4 3
4-Dinamo Romprest 2 0 2 2 6 0

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>