Terim’den maç sonu açıklaması

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Cluj karşılaşmasının ardından yaptığı açıklamada zeminin kötülüğünü ve şanssızlığı değerlendirdi.

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Cluj karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Maçla ilgili açıklamalarına zemini eleştirerek başlayan Terim, “Yağmur, aşağı yukarı tüm Avrupa’da yağıyor. Bizde bir defa yağdı ve bu hale geldi. Konuşacak birşey yok saha ile ilgili. Eğer yağmur varsa, herşey lehinize döner, daha hızlı, tempolu oynarsınız. Ancak zemin bugün bizi çok kötü etkiledi. Diyecek birşey bulamıyorum.” ifadelerini kullandı.

Zemin eleştirisinin ardından taktiksel olarak maçı yorumlayan Terim şu ifadeleri kullandı: “Kalemize ne şekilde gelinirse gelinsin gol yiyoruz. Artık bu bir gerçek haline geldi. Ya biz atıyoruz kalemize, veya başka şekilde yiyoruz golü. Bahane bulamıyorum, bir sürü de şey denedik. Bugün böyle oynamak zorunda kaldık. Top çok takıldı sahaya. Boğuşmak zorunda kalınıyor. Gol atmak isteyen takımlar için zor bir durum. Şişirme toplarla oynadık, karambollerle. Böyle toplarda savunma yapmak da çok kolaylaşıyor. Cluj 10 kişi kalmasına rağmen kalesini çok iyi savundu. Bizim birden fazla gol atmamız gerekiyordu açıkçası”

Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkmak için işlerinin zorlaştığını ima eden Terim, “Şimdi burada yapamadığımızı dışarıda yapmak zorundayız. Bir telaş yaptık bu karşılaşmada. 1-1’lik sonucu ben beklemiyordum. Futbolda bazen üst üste gelebiliyor. Esasında buna acı tebessüm etmek lazım. Öngöremediğiniz ne varsa üst üste başınıza geliyor. Biz burada kazansaydık, Cluj ve Braga bize orada daha atak oynayacaktı. Biz açık veren takımlara karşı daha rahat oynayabiliyoruz.” dedi.

Yenilen golde Dany’nin bir suçu olmadığını ifade eden başarılı teknik adam, “Yediğimiz golde Dany, rakiple birlikte gidiyor. Bir kez daha izleyeceğim. Top ona çarpıyor değişik bir şekilde. Her gelenden de böyle gol yememeliyiz. Galatasaray böyle gol yiyorsa 2-3 tane daha atmalı… Zemin oynama imkanı vermedi. Bulduğumuz topları da gole çeviremedik. Anlatacak birşey de bulamıyorum.” şeklinde konuştu.

Terim, ilk yarıda sakatlık yaşamamasına rağmen Hamit Altıntop’u oyundan alması ile ilgili de, “Bir kişi eksik olunca rakibimiz bir taktik değişikliğe gittik ve Hamit’i çıkarıp Burak’ı aldık. Sonrasında mecburi değişiklik ve Elmander’i çıkardık, sonra da Eboue’yi. Olur… Futbolda bunlar var.” diyerek açıklamalarını noktaladı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>