Sen yoksan her şey eksik!

Umut Bulut’un son haftalarda gollerini özletmesi, sarı-kırmızılı takımı puan kayıplarının başlıca sebepleri arasında yer alıyor.

Galatasaray formasıyla müthiş bir başlangıç yapan Umut Bulut, son haftalarda büyük düşüş yaşıyor. Attığı gollerle Avrupa’nın zirvesinde 2. basamağa yerleşen A Milli futbolcu, suskunluğuyla birlikte bu ünvanını kaybetti.

Old Trafford’da Manchester United ile oynanan Şampiyonlar Ligi mücadelesinde gol orucuna başlayan A Milli oyuncu, Orduspor karşılaşmasında da fileleri havalandıramadı.

Türk Telekom Arena’daki Braga mücadelesinde sahne alan Umut Bulut, tutuk bir performans sergilerken suskunluğunu 3 maça taşıdı. Portekiz temsilcisine 2-0 kaybeden Galatasaray, sonrasında çıktığı Eskişehirspor maçında bu kez beraberlik elde etti. Umut Bulut bu karşılaşmayı da boş geçti.

Umut Bulut’un oynadığı son 4 karşılaşmadan yalnızca 1 puan çıkarabilen Galatasaray, 29 yaşındaki futbolcunun gol atamadığı maçlarda büyük sıkıntı yaşadı.

Sakatlığı nedeniyle Akhisar maçında forma şansı bulamayan Umut Bulut, öncesinde çıktığı 5 maçta da gol atma başarısı göstermişti. Galatasaray bu maçlarda yalnızca Beşiktaş’a puan kaybetti.

İşte Galatasaray’ın çıktığı maçlar ve Umut’un performansı…

Galatasaray 3 – 2 Fenerbahçe (2 GOL)
Galatasaray 2 – 1 Kasımpaşa (2 GOL)
Beşiktaş 3-3 Galatasaray (1 GOL)
Galatasaray 3-2 Bursaspor (1 GOL)
Antalyaspor 0-4 Galatasaray (1 GOL)
Manchester United 1 – 0 Galatasaray (Atamadı)
Galatasaray 4-0 Akhisar (Oynamadı)
Orduspor 2-0 Galatasaray (Atamadı)
Galatasaray 0-2 Braga (Atamadı)
Galatasaray 1-1 Eskişehirspor (Atamadı)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>