Terim: Bazen istediklerimiz olmuyor

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim Eskişehirspor maçının ardından yaptığı açıklamada puan kaybının nedenlerini açıkladı…

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Eskişehirspor karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu. Terim, “Bazen istediklerimiz olmuyor” dedi.

Deneyimli teknik adam maçla ilgili değerlendirmesinde, “90 dakikayı puan kaybettiğimiz şekilinde yorumlayacağız. Eskişehir’in ilk şutu 30 küsürüncü dakikada. Pozisyon verdiğimizi hatırlamıyorum. Goller ofsayt mı değil mi bilmiyorum ama o saatte, o anda yapılamaması gereken hatalardı. Bu sene Galatasaray takımı Kasımpaşa’nın ilk yarısı, ve Orduspor haricinde çok kötü oynamadı. Manchester United maçı da dahildir.” ifadelerini kullandı.

Puan kaybını karşılaşmada kötü oynamalarına değil, üst üste çok fazla maç yapmalarına bağlayan Terim, “17 günde 5 maç oynayan bir Galatasaray var. Bunların 2 si yurtdışı. Bugün de temposu düşmeyen bir takım var. Bilimsel bir kriter varsa bunları kabul etmemiz mümkün. Kayıpları bu tür şeylere bağlamamız Galatasaray’ın değerlerine uygun bir yaklaşım olmaz. Hatalar zincirinden yenilen gol ve kaçırdığımız sayısız gol pozisyonu olarak değerlendiriyoruz maçı.” şeklinde konuştu.

Takımlarının durumunun kötü olmadığını dile getiren deneyimli çalıştırıcı, “Geçen sene de bu haftada 14 puandaydık. Galatasaray takımı bu maçta kesinlikle ikinciyi bulmalıydı. Daha çok baskı yaptık, özellikle ikinci yarıda. Santraforun birini oyundan aldık, daha rahat yüklenebilmek için. Ancak bazen istediklerimiz olmuyor. İzleyenlere iyi bir maç izlettirdiğimize inanıyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>