Metin Oktay Futbol Turnuvası’nda Şampiyon Iconstone

Los Angeles (17 Eylül 2012)- Galatasaray California Derneği’nin düzenlediği Metin Oktay Futbol Turnuvası Long Beach Marina Vista Park’ta gerçekleştirildi.

Sabah erken saatte parka giden Galatasaray California Derneği yönetim kurulu üyeleri ve gönüllüleri Marina Park’ı Galatasaray ve Türk bayraklarıyla donattı. Piknik malzemeleri hazırlandı. Masalarda Galatasaray California Derneği yönetim kurulu üyesi Haluk Aktüccar tarafından GS Store’dan alınan original Galatasaray ürünleri satışa sunuldu.

Yaklaşık 200 kişinin katıldığı Metin Oktay Futbol Turnuvası’nda toplam 8 takım yarıştı.  Saat 11:00 de başlayan Turnuvada  C&D  Zodiac Aerospace takımı ile Auto PhD takımı, Moon Star takımı ile de ILOA takımıyla karşilaştı.  Zodiac Aerospace takımı Auto PhD’yi 2-0 mağlub ederek ikinci tura yükseldi. Moon Star takımı ise ILOA Hukuk Bürosu’nu 3-2 yenerek ikinci tura yükselen takım oldu.

Saat 12:00 de başlayan maçlarda ise FBR Marble takımı OC Turks takımı ile karşılaştı. Agapoğlu Hukuk Bürosu ile de Iconsone Mermer şirketi karşılaştı. FBR Marble takımı OC Turks takımını 2-1 yenerek ikinci tura yükseldi. Iconstone ise Agopoğlu Hukuk Bürosunu 4-1 yenerek ikinci tura yükselen takım oldu.

Maçlar oynanırken piknik alanında toplanan aileler getirdikleri yemekleri servise hazırladılar. İlk maçlar biter bitmez yemek servisi başladı. Jerusalem Grill’in sahibi Hüseyin İlhan’ın hazırladığı nefis köfteler, Cafe İstanbul’un hediyesi baklavalar, Deniz İpek Özulu tarafından hazırlanan barbunya, ailelerin getirdikleri pilav, salata ve diğer yemekler ve INet Realty emlak şirketinin sahibi ve aynı zamanda Türk Sanat Müziği ses sanatçısı Burcu Aslı Kayıran tarafından sağlanan içecekler servis edildi. Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkan yardımcısı Ahmet Atahan, birkaç gün önce Yıldız Teknik Üniversitesi’nden UCLA’e araştırmacı olarak gelen Mustafa Kirkit, Eyüp Guliyev ve Galatasaray CA Yönetim Kurulu üyesi Kaya Menteşoğlu tarafından maçlar boyunca mangalda köfte hazırlanıp misafirlere ikram edildi.

Yemek arasında USC Kadın Futbol Takımı Teknik Direktörü ve eski milli futbolcu Ercan Özdemir tarafından çocuklara futbol, Milli Tenisçimiz Senem Aktüccar tarafından da Tennis dersleri verildi.

Yemek ve derslerin ardından ikinci tur maçları yapıldı. Zodiac takımı ile OC Turks, FBR Marble ile Iconstone karşılaştı. Moonstar takımı Zodiac Aerospace’i 2-0, Iconstone takımı da FBR takımını 2-0 yenerek finale yükseldiler.

Zorlu geçen Final Maçında ise Iconstone takımı Moonstar takımını 4-0 yenerek şampiyon oldu ve Galatasaray California Derneği’nin hazırladığı Metin Oktay Futbol Turnuvası Şampiyonluk Kupası’nın sahibi olmayı başardı.

Turnuvada verilen Metin Oktay Fair Play ödülleri ise

Okan Üstün-ILOA
Alpay Muzoğlu-FBR Marble
Berc Agopoglu-The Agopoglu Law Firm
Haşim Çiftçi-Moon Star Valley
Arash Shafi – Zodiac Aerospace

Turnuvanın Gol Kralı Moon Star takımından Yasar Eroğlu oldu.

Barış ve centilmenlik içinde geçen piknik ve Metin Oktay Futbol Turnuvası, kupa ve ödüllerin verilmesiyle son buldu.

Turnuva Galatasaray California Derneğinin Websitesinden ve Facebook’tan canlı yayınlandı.

Galatasaray California Derneği’nden yapılan açıklamada Taçsız Kral Metin Oktay’ı anmaya da bir vesile  olan Turnuvada emeği geçen herkese teşekkür edildi. Açıklamada şöyle denildi:
Büyük bir centilmenlik ve kardeşlik ortamında geçen Metin Oktay Futbol Turnuvası’na katılan herkese teşekkür ederiz. Turnuvaya katılıp bizi destekleyen çok değerli Güney Kaliforniya Türk Toplumumuza, Futbolcularımıza, Takımlarımıza, Hakemlerimize, Sponsorlarımıza ve piknik alanına gelip maçları izleyen ve yemekleri hazırlayıp servis eden ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Salih Eroğlu
Galatasaray California Yönetim Kurulu adına

Foto Galeri

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>